Transport zmarłych

Transport Zmarłych to bardzo istotna usługa funeralna, którą świadczą jedynie wysoko wyspecjalizowane firmy.

W jaki sposób odbywa się transport zwłok

Śmierć zastaje ludzi w różnych miejscach i okolicznościach, czasem daleko od domu – a niekiedy nawet poza granicami kraju. Rodzina Zmarłego wtedy zazwyczaj staje przed decyzją: czy zorganizować pogrzeb w regionie, gdzie nastąpił zgon czy też sprowadzić jego ciało w rodzinne strony. Często ta ostatnia decyzja dyktowana jest możliwością podjęcia opieki nad grobem. Jeśli więc zapada decyzja o repatriacji wtedy zachodzi potrzeba, aby przewieźć ciało Osoby Zmarłej do miejsca, w którym nastąpi pochówek.

Przewóz Zmarłych dokonywany jest specjalistycznymi samochodami. W większości przypadków zajmują się tym zakłady pogrzebowe, które posiadają karawany odpowiednie do transportu Zmarłych na krótkie i długie odległości – zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

transport zwłok

Jeżeli Bliska nam Osoba zmarła za granicą możemy wybrać firmę wyspecjalizowaną w transporcie międzynarodowym. Firmy takie można znaleźć w dziale „przewóz zmarłych” lub też poprzez wyszukanie zakładu pogrzebowego oferującego transport jako usługę dodatkową. Zakłady pogrzebowe i inne podmioty świadczą usługi zgodne z prawem polskim i międzynarodowym. Oprócz samej procedury przewozu troszczą się one także o dopełnienie niezbędnych formalności związanych z przewozem.

Jak dużo przyjdzie nam zapłacić za transport zwłok?

 

Koszty transportu Zmarłych są zmienne, a ich wysokość zależy od wielu czynników. Należy także brać pod uwagę m.in. konieczność zakupienia specjalnej trumny z metalowym wkładem, a także chociażby odległość jaka jest do pokonania oraz stopień skomplikowania samej operacji transportowej.

Więcej informacji na temat procedur, kosztów oraz różnorodnych niuansów udzielają bezpośrednio firmy, zajmujące się usługą przewozu Zmarłych.