Transport zmarłych

Transport Zmarłych to bardzo istotna usługa funeralna, którą świadczą jedynie wysoko wyspecjalizowane firmy.

W jaki sposób odbywa się transport zwłok

Śmierć zastaje ludzi w różnych miejscach i okolicznościach, czasem daleko od domu – a niekiedy nawet poza granicami kraju. Rodzina Zmarłego wtedy zazwyczaj staje przed decyzją: czy zorganizować pogrzeb w regionie, gdzie nastąpił zgon czy też sprowadzić jego ciało w rodzinne strony. Często ta ostatnia decyzja dyktowana jest możliwością podjęcia opieki nad grobem. Jeśli więc zapada decyzja o repatriacji wtedy zachodzi potrzeba, aby przewieźć ciało Osoby Zmarłej do miejsca, w którym nastąpi pochówek.

Przewóz Zmarłych dokonywany jest specjalistycznymi samochodami. W większości przypadków zajmują się tym zakłady pogrzebowe, które posiadają karawany odpowiednie do transportu Zmarłych na krótkie i długie odległości – zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

transport zwłok

Jeżeli Bliska nam Osoba zmarła za granicą możemy wybrać firmę wyspecjalizowaną w transporcie międzynarodowym. Firmy takie można znaleźć w dziale „przewóz zmarłych” lub też poprzez wyszukanie zakładu pogrzebowego oferującego transport jako usługę dodatkową. Zakłady pogrzebowe i inne podmioty świadczą usługi zgodne z prawem polskim i międzynarodowym. Oprócz samej procedury przewozu troszczą się one także o dopełnienie niezbędnych formalności związanych z przewozem.

Jak dużo przyjdzie nam zapłacić za transport zwłok?

 

Koszty transportu Zmarłych są zmienne, a ich wysokość zależy od wielu czynników. Należy także brać pod uwagę m.in. konieczność zakupienia specjalnej trumny z metalowym wkładem, a także chociażby odległość jaka jest do pokonania oraz stopień skomplikowania samej operacji transportowej.

Więcej informacji na temat procedur, kosztów oraz różnorodnych niuansów udzielają bezpośrednio firmy, zajmujące się usługą przewozu Zmarłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *