Wiemy, jak wygląda Niebo! Zobacz, jak narysowała je sztuczna inteligencja

Jesteśmy przekonani, że nie ma osoby, która by chociaż raz nie zastanawiała się, jak wygląda Niebo. Niestety, pomimo rozwiniętej technologii i licznych badań naukowych, nikt dalej nie jest w stanie nam powiedzieć, jak Tam naprawdę jest. Jednak coraz bardziej popularna AI pokazała nam, jak może wyglądać Niebo. Dziś pokażemy kilka ciekawych przykładów...

Głównym celem AI, czyli sztucznej inteligencji, jest tworzenie systemów komputerowych, które są w stanie wykonywać zadania, wymagające inteligencji ludzkiej, takie jak rozumienie języka naturalnego, rozpoznawanie obrazów, uczenie się i przewidywanie. AI opiera się na algorytmach i danych, które pozwalają komputerom na automatyczne uczenie się i wyciąganie wniosków.

W ostatnich latach sztuczna inteligencja zyskała ogromne znaczenie w wielu dziedzinach, takich jak medycyna, finanse, transport i rozrywka, i stała się jednym z najgorętszych tematów w nauce i biznesie.

Po wpisaniu odpowiednich fraz, już od razu można zauważyć, że AI widzi Niebo, do którego trafiamy po śmierci, przede wszystkim w chmurach. Jest to bardzo zbliżone spostrzeżenie do większości ludzi. Również podobnym elementem naszej wyobraźni i retrospekcji AI jest niebiański blask światła wydobywający się z obłoków.

Jak wygląda niebo według AI

Droga do Nieba – wizja AI o drodze po śmierci

Na stworzonych przez sztuczną inteligencję zdjęciach możemy zauważyć także często pojawiające się schody, które prowadzą Zmarłych w zaświaty. Niebiańskie stopnie otulone obłokami na wygenerowanych obrazach kończą się w poświacie słonecznej, która natychmiast budzi skojarzenia z domniemanymi historiami o ciemnym tunelu i rozbłyskiem światła, w którego stronę zmierzają ludzie po śmierci.

 Jak wygląda niebo wg sztucznej inteligencji

Niebiańskie obłoki według sztucznej inteligencji

AI wygenerowała nam nie tylko drogę do Nieba, ale i konkretne miejsce, do którego trafiają Zmarli. Na obrazach widzimy gęste kłęby w odcieniach różu i błękitu mieszających się na tle nieboskłonu. Zaskakująca ekspresja kolorów i kształt obłoków z pewnością robi duże wrażenie. Zauważyliśmy również pojawiające się postacie Aniołów.

Niebo według AI

Anioł według AI

Wizja Nieba według AI

Niebiańskie miasto według sztucznej inteligencji

W idei AI możemy ujrzeć nie tylko obłoki, ale również miasto, w którym na zawsze zamieszkają dusze po śmierci. Architektura przypomina budowle ze starożytnej Grecji, a więc przejawy wizji Hadesu, mitologicznego miasta Zmarłych. Jest to niezwykle interesujące, jak sztuczna inteligencja objęła różne ścieżki i opcje dla wizji Nieba.

Niebiańskie miasto oczami AI

Bardziej niekonwencjonalnym obrazem jednak jest wytwór zawierający holistyczny charakter przywołujący mistyczną energię niż, jak w poprzednich grafikach, tradycyjną wizję Niebios. To kolejny przykład na otwartość sztucznej inteligencji na różne scenariusze. Brama będąca portalem kosmicznym, który przeprowadza Zmarłych do wiecznego Świata. Kolorystyka nawiązująca do niebieskich niebios i jednocześnie czerwonego piekła po dwóch stronach zapewne oznacza równowagę życia ludzkiego. To zdecydowanie niekonwencjonalne spojrzenie na Niebo.

Niebo według sztucznej inteligencji

Sami musicie przyznać, że zdjęcia przedstawiające Niebo według idei AI są bardzo interesujące. Koncept skupiony na blasku przedstawiającym majestat siły wyższej nad Ziemią utwierdza nas, że sztuczna inteligencja robi coraz większe postępy nie tylko w zakresie nauki czy biznesu…

Możemy bowiem zaryzykować stwierdzeniem, że AI rozwija się też w kategoriach stricte humanistycznych i filozoficznych. To niesamowite spostrzeżenie, ponieważ sam człowiek nie zna jeszcze wielu odpowiedzi na pytania nurtujące nas od wieków.

Sztuczna inteligencja narysowała Niebo